Національний інститут раку запустив всеукраїнський інформ-проєкт «ОНКОсвідомість»

Устінов О.В.

Щороку в Україні діагностують близько 120 тис. нових випадків захворювання на рак, а показник смертності становить понад 55 тис. щорічно. За даними Національного канцер-реєстру, впродовж останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, рак легені, колоректальний рак та рак передміхурової залози. Чоловіки хворіють на 19% частіше, ніж жінки. У зв’язку з війною прогнози на 2023 р. також є невтішними, що пояснюється невчасним обстеженням населення, недоступністю медичної допомоги чи неможливістю дотримуватися здорового способу життя й уникати стресів.

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо онкологічних захворювань, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною.

Задля розвʼязання проблеми якісного та фахового інформування українців Національний інститут раку запускає інформаційний YouTube-проєкт «ОНКОсвідомість».

Про це йшлося під час пресконференції за участю представників Національного інституту раку МОЗ України та «Серв’є Україна», яка відбулася 21 лютого 2023 р. в Інформаційному агентстві «Укрінформ».

Про проєкт

«ОНКОсвідомість» — це цикл відеопрограм, у яких провідні фахівці, досвідчені лікарі Державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку» надають вичерпні відповіді на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та пропонують корисні поради. Проєкт покликаний перш за все підвищити онкообізнаність серед населення, а також онконастороженість серед лікарів.

«ОНКОсвідомість» дозволить розширити межі обізнаності, надавши тисячам українців спеціалізовану інформацію про рак. У випусках можна отримати вичерпні відповіді не тільки щодо своєчасної діагностики раку, а й про те, як і коли необхідно її здійснювати, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії.

Перший цикл програм присвячений колоректальному раку

Перший цикл програм розроблено напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак за підтримки міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна». 7 інформаційних програм про колоректальний рак будуть зʼявлятися щодня протягом тижня на YouTube-каналі проєкту: www.youtube.com/@onkosvidomist/.

У світі колоректальний рак посідає провідні позиції серед онкологічних хвороб — 1,8 млн нових випадків та близько 800 тис. смертей було зафіксовано минулого року.

Коментар Олени Єфіменко

«За даними Національного канцер-реєстру, колоректальний рак посідає друге місце у структурі захворюваності та смертності в Україні. Щороку вперше виявляють близько 15 тис. нових випадків. Серед уперше виявлених пацієнтів одного року не проживають близько 25%. Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, постійно, свідомо. Говорити, щоб якісно поінформувати та своєчасно виявити, говорити, щоб підтримати, говорити, щоб допомогти побороти»,  — розповідала Олена Єфіменко,  в.о. генеральної директорки Державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку».

Коментар Фредеріка Фуйю

«Онкологія для «Серв’є» є пріоритетним напрямком діяльності з фокусом на інноваційність та терапію при важковиліковних видах раку, — зазначив Фредерік Фуйю, генеральний директор «Серв’є Україна». — Сьогодні разом з Національним інститутом раку ми запускаємо проєкт, щоб допомогти тисячам українців дізнатися більше необхідної інформації про колоректальний рак. Ми віримо, що це допоможе пацієнтам та їхнім родичам зорієнтуватися в їх подальших кроках щодо діагностики, лікування, зміни способу життя тощо, а лікарям надасть можливість підвищити ефективність спілкування з пацієнтами».

Коментар Андрія Шипка

«У проєкті «ОНКОсвідомість» ми з лікарями Національного інституту раку свідомо та простими словами розповідаємо про рак. Ми просимо кожного переглянути уважно перший цикл програм, поширити серед знайомих, привернути увагу друзів, адже це стосується кожного. Тільки разом можна зробити нашу країну здоровою. Тільки разом наблизити перемогу над раком. І чекайте наступних випусків», — поділився Андрій Шипко, перший заступник директора Державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку», один з авторів та ведучий програм.

Наступні цикли програм проєкту «ОНКОсвідомість» будуть присвячені раку молочної залози, легені, передміхурової залози, шлунка та підшлункової залози, раку шкіри та ін. Цикли виходитимуть періодично кожні 2 міс.

За матеріалами unci.org.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment