Чернігівський медичний центр сучасної онкології відбудовано коштом «UNITED24»

Устінов О.В.

Під час окупації Чернігівської обл., коли на околицях міста йшли бої, вибуховими хвилями та осколками мін було пошкоджено Чернігівський медичний центр сучасної онкології. Зокрема, його центральний шестиповерховий хірургічний корпус: вибиті вікна, частково пошкоджені дах та стіни, а також діагностична апаратура. Осколкові поранення тоді отримали двоє співробітників, ще один — контузію.

Коментар Олександра Заїки

«Тоді там залишалося лікуватися 49 післяопераційних та паліативних пацієнтів, які потребували постійного догляду. Їх перевели в одноповерхове радіологічне відділення, — згадує виконувач обов’язків генерального директора медичного закладу Олександр Заїка. — Пацієнтів, які перебували вдома, лікарі консультували телефоном. А тих, що чекали на операції, скеровували в області, де не було активних бойових дій. Робота центру відновилася у квітні торік — довелося закривати вікна стелажами, плівкою, а дах перекрити руберойдом і працювати в будівлі, яка знаходилася в аварійному стані».

За словами О. Заїки, відновлення Чернігівського медичного центру сучасної онкології стартувало на початку цього року.

Відомий німецький виробник «Bayer» перерахував через фандрейзингову платформу «UNITED24» 1,3 млн євро на відновлення та оснащення медичних закладів України. За рішенням комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я частину цих коштів, а саме — 26 млн 784 тис. грн спрямовано на відновлення Чернігівського медичного центру сучасної онкології.

Коментар Марії Карчевич

Наразі медичний заклад приймає багато пацієнтів — у місто переїхало чимало внутрішньо переміщених українців, а також поступають пацієнти із регіонів, де тривають бойові дії.

«Ворог продовжує руйнувати медичну інфраструктуру (медичні заклади, пологові будинки, аптеки, автомобілі швидкої медичної допомоги) — з метою дестабілізації системи охорони здоров’я України. Так, станом на зараз пошкоджено 1645 обʼєктів медичних закладів. Ще 190 — зруйновано вщент, їх доведеться відбудовувати «з нуля». Прикметно, що хоча війна триває, ми відбудовуємо медичні заклади, аби надавати українцям якісну й безоплатну медичну допомогу», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment