Затверджено стандарт медичної допомоги «Первинні заочеревинні саркоми»

Устінов О.В.

Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 4 червня 2024 р. № 964 затверджено стандарт медичної допомоги «Первинні заочеревинні саркоми».

Обґрунтування

Заочеревинні саркоми (ЗС) — це рідкісні пухлини, захворюваність на які становить від 0,5 до 1 нових випадків на 100 000 населення на рік. ЗС не є однією хворобою, цей термін визначає гетерогенну групу новоутворень з різними біологічними характеристиками, чутливістю до лікування та онкологічним ризиком. Існує понад 140 підтипів сарком м’яких тканин, проте в межах заочеревинного простору трапляються 4 головні гістологічні підтипи, що становить близько 90% від усіх пухлин: високодиференційована ліпосаркома, дедиференційована ліпосаркома, лейоміосаркома, солітарна фіброзна пухлина.

Своєчасна діагностика та ранній початок терапії пацієнтів із ЗС в умовах спеціалізованого закладу охорони здоров’я сприяє попередженню ускладнень, покращенню якості життя хворих. Ефективна взаємодія між учасниками процесу вважається найкращою практикою лікування, а також невід’ємною складовою скоординованої допомоги в галузі онкології.

Ознайомитися із стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment