Затверджено стандарт «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей»

Устінов О.В.

Наказом МОЗ України від 9 листопада 2023 р. № 1935 затверджено Стандарт медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в першому гострому періоді)»

Обґрунтування

Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) посідає 1-ше місце у структурі злоякісної патології у дітей. Всебічна діагностика (цитоморфологічна, імуноцитологічна, молекулярно-генетична), застосування ризик-адаптованих стратегій лікування із дотриманням відповідних доз та часової інтенсивності терапії, профілактика та надання адекватної допомоги в разі розвитку ускладнень дозволяють досягти тривалого безрецидивного виживання пацієнтів на рівні не менше 85%.

Ранні, надранні рецидиви, випадки рефрактерного перебігу захворювання здебільшого вимагають виконання алогенної трансплантації кісткового мозку за наявності показань, що потребує максимальної швидкої координації між відповідними закладами охорони здоров’я. Це дозволяє досягати 65–70% тривалої безрецидивної виживаності у пацієнтів з рецидивами ГЛЛ.

Мультидисциплінарний підхід на основі взаємодії багатопрофільної команди фахівців, що приймають узгоджені клінічні рішення відповідно до конкретних потреб пацієнта, є найважливішим фактором для забезпечення ефективного лікування.

Ознайомитися зі стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment