Розроблено стандарт «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих»

Устінов О.В.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу відомства «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих» (далі — проєкт акта).

Обґрунтування

Харчування має вирішальне значення в комбінованій протипухлинній терапії. Переконливі докази вказують на те, що проблеми харчування слід враховувати в межах алгоритму лікування та діагностики ще з моменту виявлення раку та контролювати паралельно із провадженням протипухлинної терапії. Проте у світі та в наший країні мальнутриція, пов’язана із онкологічним захворюванням, досі в достатній мірі не виявляється, недооцінюється та неоптимально лікується в комплексному веденні пацієнтів.

Мальнутриція є спільною ознакою у хворих на рак і розвивається внаслідок як самої пухлини, так і медикаментозної та хірургічної протипухлинної терапії. Недостатність харчування негативно впливає на якість життя та переносимість лікування. Підраховано, що до 10–20 % пацієнтів онкологічного профілю помирають через наслідки мальнутриції, а не через саму пухлину.

Проєкт акта розроблено з метою удосконалення надання медичної допомоги в Україні.

Проєкт наказу МОЗ

СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «НУТРИТИВНА ПІДТРИМКА ПРИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ У ДОРОСЛИХ»

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді за адресою:

м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601; e-mail: moz@moz.gov.ua, gulenko@dec.gov.ua.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment