Затверджено стандарт «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей»

Устінов О.В.

Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 23 травня 2024 р. № 876 затверджено Стандарт медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в першому гострому періоді)».

Обґрунтування

Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) посідає 1-ше місце у структурі злоякісної патології у дитей. Всебічна діагностика (цитоморфологічна, імуноцитологічна, генетична), застосування ризик-адаптованих стратегій лікування із дотриманням відповідних доз та часової інтенсивності лікування, профілактика та надання адекватної допомоги в разі розвитку ускладнень дозволяють досягти тривалої безрецидивної виживаності пацієнтів на рівні не менше 85%.

Ранні, надранні рецидиви, випадки рефрактерного перебігу захворювання здебільшого потребують виконання алогенної трансплантації кісткового мозку за наявності показань, коли є необхідність у максимально швидкій координації між відповідними закладами охорони здоров’я. Це дозволяє досягати 65–70% тривалої безрецидивної виживаності у пацієнтів з рецидивами ГЛЛ.

Мультидисциплінарний підхід на основі взаємодії багатопрофільної команди фахівців, що ухвалюють узгоджені клінічні рішення відповідно до 8 конкретних потреб хворого, є найважливішим фактором для забезпечення ефективного лікування.

Ознайомитися зі стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment